Kurallar ve Program

 • Eşleştirme sistemi: McMahon 
 • Eşleştirme programı: OpenGotha
 • Eşleştirme operatörü: Arda Yağan
 • Oyun kuralları: Avanssız Japon oyun ve sayma kuralları
 • Süre: 45 dak. + 3×30 san. Japon byo-yomi
 • Komi: 6,5
 • Baş Hakem: İlyas Tangüler
 • Hakemler: Erhan Kurtuluş, Gökhan Sepetçi, Caner Tangüler
 • İtiraz Komitesi: Dilgecan Aka, Melisa Kurtuluş, Yılmaz Çalık

 

 • 5 Haziran 2021 (Cumartesi)
  09:30-10:00 : Hazırlık
  10:00-12:00 : 1.Tur
  12:00-13:00 : Öğle Arası
  13:00-15:00 : 2.Tur
 • 6 Haziran 2021 (Pazar)
  10:30-11:00 : Hazırlık
  11:00-13:00 : 3.Tur
  13:00-14:00 : Öğle Arası
  14:00-16:00 : 4.Tur
  16:00-16:30 : Tur arası
  16:30-18:30 : 5.Tur

 

ÖNEMLİ: 9. Adana Go Turnuvası TGOD’un hazırladığı Türkiye Online Turnuva Yönergesi’ne göre yapılacaktır. Bu yönergeye göre dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bazıları aşağıda listelenmiştir. Yönergenin tamamını okumak katılımcının sorumluluğundadır. Lütfen kayıttan önce Turnuva Yönergesini okuyup anladığınızdan emin olun.
                     Türkiye Online Turnuva Yönergesi
For English:  Online Tournament Directive

 

-Yönergeden-

KAYIT

Turnuvada herhangi bir şekilde ön-kayıt süreci bulunmayacaktır. Turnuvanın kayıt sayfasından yapılan başvuru, kesin kayıt bildirisi olarak kabul edilecektir. Turnuva kayıt sistemi, turnuva başlangıç saatinden 72 saat öncesinde kapatılacaktır, kayıtların kapatılmasından sonra yeni kayıt hiçbir şekilde alınamayacaktır.
Üst Grup ve Üst Gruptaki oyuncularla oynama ihtimali olan oyuncular turnuva kayıt işlemlerinin kapanmasının ardından 24 saat / (Turnuva başlangıç saatinden 48 saat önce) içinde ilgili turnuva sayfasından ilan edilecektir.

Kayıt sürecinde,

 • “Turnuva Kurallarını ve yönergesini okuduğumu, anladığımı ve tüm içeriğiyle kabul ettiğimi”
 • “Üst Grupta olma ihtimalim olması halinde Feragatnameyi okuduğumu, anladığımı ve tüm içeriğiyle kabul ettiğimi” beyan ederim.

başlıklarını işaretlemeden kayıt olunması mümkün değildir.

 

KGS HESAP ADI

Oyuncu alacağı hesap adını “ad-soyad bitişik” şekilde almak durumundadır. KGS 10 harften fazlasına izin vermemektedir. Buna uygun şekilde kullanıcı adınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Örneğin; ErenKurter, ErenKurte, ErenKurt, ErenKur, ErenKu, ErenK
Oyuncu turnuva kayıtlarını yapmadan evvel hesabının seviyesini turnuva kayıt sayfasında beyan edeceği seviyeye getirmekle sorumludur. KGS Turnuva Arayüzü’nde oynanan oyunlar hesap seviyesini etkilememektedir.

 

İNTERNET BAĞLANTISI SORUNU

İnternet ve/veya kamera bağlantısı problemi yaşanması durumda bağlantının en fazla 10 dakika içinde tekrar sağlanması gerekir, bağlantı bulunmayan süreçte süre devam eder, ancak kamera bağlantısı kopan oyuncu hamle yapamaz. Eğer bağlantısı kopan oyuncu 10 dakika içinde bağlanmazsa maçını hükmen kaybetmiş sayılır.

 

ÜST GRUPTA VE/VEYA ÜST GRUPTA OLMASI MUHTEMEL OLAN OYUNCULAR

Üst Grup oyuncuları ve Üst Grupta olması muhtemel oyuncuların, turnuva başlamasından itibaren tüm maçlarına gireceklerini hükmen kabul etmiş olurlar.
Üst Grup’taki ( Üst Grup oyuncuları ve Üst Grup oyuncularıyla oynama ihtimali bulunan oyuncular ) maçlar süresince oyuncuların kendilerini ve maçlarını oynadıkları ekranlarını gösterecek şekilde 2 farklı açıda canlı kamera bağlantısı ile birlikte ses bağlantısı yapmaları gerekmektedir. Bu bağlantı hakemler tarafından turnuvada herhangi bir hile şüphesi kalmayana dek saklamak üzere kayıt altına alınacaktır.

ÇİFT KAMERA SİSTEMİ

 • Ön Kamera ve Mikrofon için bilgisayarda kullanılacak program Discord
 • Arka Kamera için telefonda/bilgisayarda kullanılacak program Google Meet olacaktır.

Kamera bağlantısı örnek görseli aşağıdaki verilmiştir;

Maç süresince kulaklık gibi iletişim kurulabilecek aksesuarlar ve şapka ve güneş gözlüğü gibi, oyuncunun görülmesini engelleyecek aksesuarların kullanılması yasaktır. Maçların yapıldığı ortam ortak ses bağlantısı yapılması sebebiyle sessiz bir alan olmalıdır. Hakemler gerekli görüldüğü durumlarda oyunu durdurup kamera bağlantısının görüş açısını değiştirmeyi hatta karşılaşmanın yapıldığı alanın tamamen gösterilmesini talep edebilir. Oyuncular hakemin yönlendirmelerine uymakla yükümlüdürler.

Maç süresi boyunca kamera bağlantısı görüntüsünden çıkılmaması gerekmektedir. Yalnızca hakemlerin onay verdiği zamanlarda 3 defaya mahsus olmak üzere en fazla 5 dakikalık ihtiyaç arası verilebilir.

 

ÜST GRUPTA YER ALMAYAN OYUNCULAR

Üst Grupta ve/veya Üst Grupta olması muhtemel olan oyuncular grubunda olmayan bir oyuncunun, turlara katılmama hakkı her zaman saklıdır, lakin, maçlara katılmama haklarını organizasyon ekibine bildirmeye dair tüm sorumluluk kesin ve kati suretle oyuncuya aittir. Oyuncular tur başlamasından 5 dk öncesine kadar maça katılmayacağını bildirmelidir.